haberantalya.com

Antalyalılar o 'ölüm yolu'na çözüm istiyor!

ANTALYA Kepez'deki Süleyman Demirel Bulvarı'nda meydana gelen trafik kazaları, bulvar üzerinde evi ve işyeri bulunanları korkutuyor. Hız kesicilerin olmadığı ve bazı yerlerinde mıcır bulunan yolda son yaşanan kazada bir aile ölümden döndü.

Antalyalılar o 'ölüm yolu'na çözüm istiyor!
Tarih: 13-09-2017 14:01

Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde yaşanan trafik kazaları, Varsak Karşıyaka Mahallesi'nde ev ve işyeri bulunan vatandaşları isyan ettirdi. Bulvar üzerinde okulların da bulunması, vatandaşların endişesini artırıyor.

Bulvar üzerinde geçen hafta yaşanan son kazada ise mucize eseri ölen ya da yaralanan olmadı. 07 KDP 52 plakalı otomobiyle SMA hastası kızı 19 yaşındaki İrem Nur'u, diğer kızı 10 yaşındaki Sümeyye ile birlikte doktor muayenesinden eve götüren Kamile Kurt, mıcırlı yolda aracın kontrolden çıkarak yol dışına savrulduğunu, kazadan yara almadan kurtulduklarını söyledi.

Otomobilin yol dışındaki ağaçlar ve elektrik direğine çarparak durduğunu belirten Kamile Kurt, SMA hastası kızının araçtan fırladığını ve mucize eseri bir şey olmadığını ifade etti. Diğer kızı Sümeyye'nin de çok korktuğu için artık araçlara binemediğini vurgulayan Kamile Kurt, "Kaza anında kızım araçtan düştüğünde aklımı yitirecektim. Çok şükür bir şey olmadı" dedi. Yolda hız kesici olmadığını aktaran Kurt, "Ayrıca, yolun bazı bölümlerinde mıcır var. Bu yolda daha önce ölümlü kazalar oldu. Hatta yetkililere yazılı müracaatta bile bulunduk. Fakat yine de önlem alınmadı" diye konuştu.

Kazadan sonra aracında 11 bin TL'lik hasar oluştuğu için otomobilini yaptıramadığını ve hasta çocuğunu doktor kontrollerine götürmekte zorlandığını sözlerine ekleyen Kamile Kurt, "Ben sorunumu bir şekilde çözmeye çalışırım ancak çok tehlikeli olan bu yolda ölen insanları geri getiremeyiz. Çocuklarını okula gönderen aileler tedirgin. Bir an önce bulvara hız kesiciler ve trafik ışıkları istiyoruz" dedi.


YORUM YAP


DİĞER HABERLER


Masa Üstü Sürüme Geç