haberantalya.com

'Benim Hayat Rengim' sergisi

ANTALYA'da yerleşik yaşayan Rus ressam Oksana Tselyıko'nın 'Benim Hayat Rengim' adını verdiği kişisel resim sergisi açıldı.

'Benim Hayat Rengim' sergisi
Tarih: 14-09-2017 10:50

Muratpaşa Belediyesi Fuayesi'nde açılan serginin kurdelesini Rus Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı Marina Sorokina, Ukrayna Ailesi Derneği Başkanı Vita Mykhaylova, Kadınlar Çiçek Açıyor Proje Başkanı Hatice Bozkurt, ressam Oksana Tselyıko birlikte kesti.

Rusya'nın Tchersporets şehrindeki üniversitenin güzel sanatlar fakültesi grafik tasarımı bölümünden mezun olan Oksana Tselyıko, Rusya'da 3 kişisel resim ve grafik tasarımı sergisi açtı. Tselyıoko, dokulu akrilik boya çalışmalarından oluşan 4'üncü resim sergisini de Antalya'da gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, "İzleyenleri hayal dünyasına sürükleyen eserlerimle sanatseverlere biraz olsun moral ve motivasyon vermek istedim" dedi.

Sergilediği eserleri büyük ilgi gören ressam Oksana Tselyıko, resim ve grafiksel resim çalışmalarından iç açıcı desenli giysileri de doku olarak kullandı. Tselyıko, "Bahar ve yaz mevsimlerini ifade eden resimlerimin üzerine çiçek desenli yazlık kıyafetler astım. Birçok eserlerimde doku olarak doğal taş ve kum kullandım" diye konuştu.

Sergide 40 akrilik boya çalışması resim ve grafiksel resimler yer aldı. Sergi, 20 Eylül Çarşamba gününe kadar gezilebilecek.


YORUM YAP


DİĞER HABERLER


Masa Üstü Sürüme Geç