haberantalya.com

Kardeş kent heyetine yemek

KEMER Belediye Başkanı Mustafa Gül ve eşi Neşe Gül, Polonya Ostroleka kentinden gelen kardeş kent heyetini yemekte ağırladı.

Kardeş kent heyetine yemek
Tarih: 12-09-2017 11:25

Kemer'in Polonya'daki iki kardeş kentinden biri olan Ostroleka kentinin Belediye Başkanı Janusz Kotowski'nin eşi Ostroleka Psikolojik ve Pedagoji Danışma Merkezi Başkanı Ewa Kotowska, Ostroleka Belediye Meclis Başkan vekili Wieslaw Szczubelek, Ostroleka Belediye Genel Sekreteri Mariusz Prusaczyk, Belediye Eğitim Dairesi Başkanı ve Organizasyon Sorumlusu Miroslaw Rosak, Polonya Türk Birliği Başkanı Hasan Çiftçi ile belediye meclis üyeleri ve birim müdürleri Kemer'e geldi.

ONURLARINI YEMEK VERİLDİ

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile eşi Neşe Gül, 9-16 Eylül tarihleri arasında ilçede ağırladıkları Polonyalı konuklar onuruna Tekirova'da bir otelde yemek verdi. Yemekte Kemer ile Ostroleka'nın kardeşlik ilişkilerinde önemli rol üstlenen Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Yüksel ile eşi Kifayet Seyhan Yüksel de hazır bulundu. Polonyalı heyet adına konuşan Ostroleka Belediye Meclis Başkan vekili Wieslaw Szczubelek, konukseverliği için Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve eşi Neşe Gül ile Kemal Yüksel'e teşekkür etti.

"HALK İLE İÇ İÇEYİZ"

Yemekte konukların "Belediyenize en çok gelen şikayet ve talepler nelerdir?" sorusuna cevap veren Başkan Mustafa Gül, "Türkiye'deki yerel yönetimler Avrupa'daki yerel yönetimlere pek benzemiyor. Hemşehrilerimiz her türlü sorunlarını ve taleplerini bize iletiyor. Belediyemizin görev alanına girsin ya da girmesin bu sorunlarla yakından ilgileniyorum. Çünkü görevimi çok severek yapıyorum. Belediyede kabul ettiğim günlük ziyaretçi sayısı 50 ile 300 kişi arasında değişiyor. Günlük ziyaretlerde bir insanı bile mutlu edebildiysem o günkü bütün yorgunluğum gidiyor. Çok mutlu oluyorum. Ekonomik zorluk yaşayan vatandaşımızın yardımına her zaman koşuyoruz. Gıdadan sağlığa kadar birçok ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Ayrıca günlük ortalama 20- 30 düğün, nişan, cenaze, taziye, mevlit gibi etkinliklere katılıyoruz. Biz her zaman halkla iç içeyiz" diye konuştu.


YORUM YAP


DİĞER HABERLER


Masa Üstü Sürüme Geç