haberantalya.com

Kepez zeytin bahçesi olacak

KEPEZ Belediyesi, açacağı yollar üzerinde bulunan zeytin ve diğer ağaçları, cadde ve parklara dikecek. Özellikle Dokuma Park'ta zeytin bahçesi oluşturulacak.

Kepez zeytin bahçesi olacak
Tarih: 13-09-2017 11:50

İlçede açılacak yollar ve konut parselleri üzerinde kalan zeytin ve diğer ağaçlar, caddeleri ve parkları yeşillendirecek. Başkan Hakan Tütüncü, özellikle Masa Dağı bölgesinde açacakları yollarda ve konut parsellerinde kalan zeytin ağaçlarına yönelik özel bir çalışma başlattı. Tütüncü, açılacak yollarda ve konut yapılacak alanlarda kalan zeytin ve diğer ağaçların köklerinden sökülerek, caddelere ve ilçenin önemli parklarına dikilmesinin talimatını verdi. Tütüncü, Manisa Akhisar'dan getirdikleri yaklaşık bin yıllık 2 anıt zeytin ağacını diktikleri Dokuma Park'ta, açılacak yollardan ve konut alanlarından nakledecekleri ağaçlarla zeytin bahçesi oluşturacaklarını belirtti.

KEPEZ, ZEYTİNLE DAHA YEŞİL OLACAK

Bürokratlarına, 'Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz' hadisini hatırlatan Tütüncü, “Allah'ın insanoğluna en kutsal ikramlarından, uzun ömürlü ve asaletin de simgesi olan zeytin ağaçlarıyla caddelerimizi güzelleştireceğiz. Uzun ömürlü ve dayanıklı olması nedeniyle binlerce yıl yaşayabilen zeytin ağacına ilçemizde gereken değeri vereceğiz. Özellikle Masa Dağı bölgesinde açacağımız yollarda, imarlı konut alanlarında kalan zeytin ağaçlarını ve diğer ağaçlar köklerinden sökerek, caddelerimize, Seyir Terası, Dokuma Park gibi önemli yeşil alanlarımıza ve belediyemizin bahçesi gibi alanlara dikeceğiz. Kepez, zeytin ağaçlarıyla daha yeşil ve asil bir şehir olacak" ifadesini kullandı.

Tütüncü, cadde peyzajında narenciye ağaçlarının dikilmesine de önem vereceklerini kaydetti.


YORUM YAP


DİĞER HABERLER


Masa Üstü Sürüme Geç