haberantalya.com

Sri Lanka fotoğrafları Antalya'da

SRİ Lanka'nın Ankara Büyükelçiliği'nce, ülkenin tanıtılması amacıyla Antalya'daki Şebnem Bahar Art&Desing Gallery'de fotoğraf sergisi açıldı.

Sri Lanka fotoğrafları Antalya'da
Tarih: 15-11-2017 12:11

Sri Lanka'nın Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohideen Amza ile eşi Saleema Amza'nın ev sahipliğinde gerçekleşen fotoğraf sergisine, Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanı Ali Bahar, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkan Vekili Mustafa İssi, Almanya'nın Antalya Konsolosu Martini Vetter, Rusya'nın Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza, Macaristan Fahri Konsolosu Bekir Bülent Özsoy, Sri Lanka Fahri Konsolosu Ozan Öz, Yörük Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Semih Beken, seramik sanatçısı ve galeri sahibi Şebnem Bahar ile iş dünyasından çok sayıda davetli katıldı.


 

ŞANS VE BEREKET İÇİN


 

'Sri Lanka Fotoğrafları' konulu sergisinin açılışı öncesi davetlilere kısa bir bilgi veren Pakeer Mohideen Amza, Sri Lanka ile Türkiye arasındaki ilişkilerin geçmişinden ve öneminden bahsetti. Sergiye gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Amza, Sri Lanka'nın doğal güzelliklerinin, sosyal yaşamının ve tarihi zenginliklerinin yansıtıldığı fotoğrafların yer aldığı serginin açılışının ülkesindeki geleneksel 'yağ yakma' töreniyle eş zamanlı yapıldığını hatırlattı.


 

'Yağ yakma' töreninin bereket ve şans getirmesi için yapıldığını belirten Büyükelçi Pakeer Mohideen Amza, davetlilerle yağ yakarak, bereket ve şans dileğinde bulundu.


YORUM YAP


DİĞER HABERLER


Masa Üstü Sürüme Geç